شما اینجا هستید
یادداشت » حمایت از نیروهای بومی توانمند رضایت عمومی را در پی دارد / رضایت مردم از بیمارستان امام خاش

حمایت از نیروهای بومی توانمند رضایت عمومی  از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را در پی دارد / رضایت مردم از بیمارستان خاش

 

احسان ایرندگانی – مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک

متاسفانه یکی از مشکلات مهم که در استان و شهرستان خاش  با آن مواجه هستیم عدم به کار گیری از نیرو های متخصص بومی و یا عدم حمایت از نیرو هایی بومی شهرستان می باشد .

از آنجا که اکثر مسئولین غیر بومی بوده و تمامی فکرشان بازگشت به شهر خودشان می باشد  ، هنوز صندلی خود را پیدا نکرده و آگاهی لازم از مشکلات شهر و استان را پیدا  نکرده ، مدت مسئولیت آنها به اتمام می رسد بدون آنکه مشکلی از مردم این منطقه حل شود  .

دکتر رضا کرد

دکتر رضا کرد

اما نیرو های توانمند بومی نیز داریم که در همین شهرستان و استان روییده و مشکلات را لمس کرده و کاملا با آن آشنا هستند . مطمئنا  یک نیروی غیر بومی  به اندازه ی نیرو های بومی حس دلسوزی و خدمت از جان و دل را ندارد و زبان مردم را آنچنان که باید نمی فهمد. البته این بدان معنا نیست که  منکر خدمات و شایستگی نیرو های غیر بومی باشیم .

دکتر رضا کرد یکی از  این  افراد میباشد که همیشه بامردم همراهی وهمکاری داشته است و نزدیک به  ۱۲ سال به عنوان رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان ، خدمات ارزنده ای را به مردم شهرستان  ارائه کرده است .

بیمارستان  یک مجموعه ای مهم  و حیاتی است  که با سلامت جامعه ارتباط دارد . بیمارستان امام خمینی خاش نیز در زمان مدیریت قبلی آنچنان که شایسته مردم شریف این شهر است نتوانسته بود خدمات لازم را ارائه کند ، اما پس از روی کار آمدن دکتر رضا کرد آرامش به بیمارستان خاش برگشته و تحول بزرگی در حوزه ی سلامت شهرستان خاش ایجاد شده است و نتیجه ی قایی و نهایی که رضایتمندی مردم است حاصل شده است .

لازم به ذکر است ایشان در سال ۹۳ به عنوان مدیر برتر کشوری انتخاب شدند که اجرای موفقیت آمیز طرح تحول نظام سلامت در بیمارستان در کنار اجرای طرحهای توسعه ای و تجهیز و بهسازی بیمارستان و ارائه الگوهای موفق خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع از عوامل انتخاب این مسوول به عنوان مدیر نمونه کشوری بوده است.

یکی دیگر از از علل مهم موفقیت ریاست بیمارستان خاش  را به جرات میتوان بومی گزینی نیروهای بیمارستان خاش عنوان کرد .

امر مهم و نقطه ی قوتی که در دوره ی ریاست دکتر کرد مشهود است توجه به دغدغه اصلی جوانان تحصیل کرده بومی می باشد. بکار گیری و جذب نیرو های بومی از پزشک گرفته تا پرستار و بهیار و خدمه  افزایش چشمگیری داشته که خود نمایانگر اهمیت قائل شدن ایشان به این مهم و دلیلی بر اثبات این مدعاست.

متاسفانه اخیرا باب شده که با عنوان ها و بهانه های سیاسی بی مورد و بی اساس و طبق منافع حزبی جلوی پیشرفت افراد دلسوز و زحمتکش گرفته شود و در این بین حق مردم ضایع شود .بدیهی است حضور افراد لایق در مَناسب بالاتر خدمت و رضایت در جغرافیایی بزرگتر را در پی دارد .   شایسته است مسئولین امر افرادی را  که مردم از آنها رضایت دارند و توانایی آنان ثابت شده است را بیشتر حمایت کرده و نگذارند آنچه که لیاقت مردم است قربانی بازی های سیاسی شود .

پیشرفت اینگونه افراد نتایجی همچون رضایت عمومی مردم ، پیشرفت جامعه و غلبه منفعت مردمی بر منافع حزبی و مافیای سیاسی را در پی دارد . لازم است دانشگاه علوم پزشکی پیش زمینه لازم جهت تحقق این مهم را فراهم آورد  .

لذا از استاندار محترم ، ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی ، نماینده ی محترم خاش و سایر نهاد های زیربط خواستاریم حمایات  لازم را از افراد توانمد داشته باشند و سرپوشی بر برخی نارضایتی های پیش آمده قبلی  در بین مردم خاش بگذارند .

احسان ایرندگانی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |