شما اینجا هستید
مجله خبری » آغاز بکار دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان

آغاز بکار دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان

به گزارش مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک به نقل از  ایرنا دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) با قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور شعرای داخل و خارج از کشور در کنار شعرای سیستان و بلوچستان امروز /چهارشنبه/ در سالن فرهنگی و سینمایی هلال زاهدان آغاز شد.

آغاز بکار دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و ۲۱ اثر به زبان های فارسی، بلوچی، ترکی، کردی، عربی، ترکمن، اردو، پشتو و گویش سیستانی به دبیرخانه دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) این استان ارسال شده است.
حسین مسگرانی افزود: برگزاری این کنگره ۲ روزه با هدف ترویج و توسعه وفاق و همدلی برای تقویت پیوند میان پیروان مذاهب اسلامی و معرفی مشترکات در گستره ایران و جهان اسلام، تولید و معرفی آثار فاخر ادبی با محتوای وحدت اسلامی تا فردا ۱۴ دی ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) از ۲ بخش شعر نو و کلاسیک تشکیل شده و ۱۲ داور برجسته کشور آثار رسیده به دبیرخانه را مورد داوری قرار دادند که نفرات برتر در آیین اختتامیه تجلیل می شوند.
وی تصریح کرد: علاوه بر هنرمندان کشوری و استانی شعرای کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، ترکیه، ترکمنستان و آذربایجان آثار خودشان را به این کنگره ارسال کرده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان برپایی کارگاه آموزشی را از جمله برنامه های جانبی کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) ذکر کرد و گفت: آثار دریافتی شعرا در این کنگره به صورت مجموعه چاپ می شود.
مسگرانی اظهار داشت: از برخی چهره های شعر و ادب سیستان و بلوچستان نیز در آیین اختتامیه این کنگره تجلیل می شود.
وی گفت: این کنگره به عنوان یک اقدام بزرگ فرهنگی با هدف تقویت وحدت و برادری در جهان اسلام برای دومین سال متوالی در زاهدان برگزار شده است.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |