شما اینجا هستید
مجله خبری » پایان جشنواره بهار در چابهار با استقبال پرشور گردشگران

پایان جشنواره بهار در چابهار با استقبال پرشور گردشگران

رئیس کمیته اطلاع رسانی،جشنواره ها و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار با اشاره به اختتامیه جشنواره بهار در چابهار از استقبال پرشور گردشگران و مسافران از این فستیوال خبر داد.

حسام الدین یوسفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این جشنواره به مدت ۱۰ شب از دوم فروردین‌ماه تا ۱۱ فروردین‌ماه ۹۷ میزبان گردشگران و مسافران نوروزی منطقه آزاد چابهار بود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد شور و نشاط در گردشگران و شناساندن بهتر ظرفیت‌های طبیعی و فرهنگی سیستان و بلوچستان و چابهار بود.

به گفته یوسفی، رقص چوب سیستانی، رقص‌های آیینی استان کرمانشاه، دچاپی بلوچی، برنامه‌های شاد ویژه کودکان، اجرای عروسک‌های غول‌پیکر، آتش‌بازی هوایی، اجرای موسیقی سنتی بومی و محلی سیستان و بلوچستان و نمایش‌های استنداپ کمدی ازجمله برنامه‌های جشنواره بهار در چابهار در این مدت ۱۰ شب بود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی,جشنوارها و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب می‌شود، چابهار با ظرفیت‌های بکر طبیعی و توریستی خود در صنعت گردشگری کشور بهتر شناسایی شود و حوزه نفوذ گردشگری چابهار از استان و استان‌های هم‌جوار فراتر رود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار با اشاره به رشد ۲۵ درصدی ورود گردشگران و مسافران به چابهار خاطرنشان کرد: رشد ورود گردشگران و مسافران از مبادی زمینی و هوایی به چابهار عمدتاً به دلیل مقصد شدن سیستان و بلوچستان در سال‌گذشته و تبلیغات بالا از رسانه‌های جمعی و شناساندن ظرفیت‌های بکر طبیعی و منحصربه‌فرد تنها بندر اقیانوسی ایران است.

سواحل مکران و محدوده چابهار تا کنارک با ۲۰۰ جاذبه طبیعی، جانوری و فرهنگی منحصربه‌فرد به گواه صاحب‌نظران یکی از بکر‌ترین نقاط برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و جذب حداقل ۲۰ میلیون گردشگر در سال است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بیرک |