پایان جشنواره بهار در چابهار با استقبال پرشور گردشگران
پایان جشنواره بهار در چابهار با استقبال پرشور گردشگران

پایان جشنواره بهار در چابهار با استقبال پرشور گردشگران رئیس کمیته اطلاع رسانی،جشنواره ها و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار با اشاره به اختتامیه جشنواره بهار در چابهار از استقبال پرشور گردشگران و مسافران از این فستیوال خبر داد. حسام الدین یوسفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان […]

پایان جشنواره بهار در چابهار با استقبال پرشور گردشگران

رئیس کمیته اطلاع رسانی،جشنواره ها و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار با اشاره به اختتامیه جشنواره بهار در چابهار از استقبال پرشور گردشگران و مسافران از این فستیوال خبر داد.

حسام الدین یوسفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این جشنواره به مدت ۱۰ شب از دوم فروردین‌ماه تا ۱۱ فروردین‌ماه ۹۷ میزبان گردشگران و مسافران نوروزی منطقه آزاد چابهار بود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد شور و نشاط در گردشگران و شناساندن بهتر ظرفیت‌های طبیعی و فرهنگی سیستان و بلوچستان و چابهار بود.

به گفته یوسفی، رقص چوب سیستانی، رقص‌های آیینی استان کرمانشاه، دچاپی بلوچی، برنامه‌های شاد ویژه کودکان، اجرای عروسک‌های غول‌پیکر، آتش‌بازی هوایی، اجرای موسیقی سنتی بومی و محلی سیستان و بلوچستان و نمایش‌های استنداپ کمدی ازجمله برنامه‌های جشنواره بهار در چابهار در این مدت ۱۰ شب بود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی,جشنوارها و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب می‌شود، چابهار با ظرفیت‌های بکر طبیعی و توریستی خود در صنعت گردشگری کشور بهتر شناسایی شود و حوزه نفوذ گردشگری چابهار از استان و استان‌های هم‌جوار فراتر رود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار با اشاره به رشد ۲۵ درصدی ورود گردشگران و مسافران به چابهار خاطرنشان کرد: رشد ورود گردشگران و مسافران از مبادی زمینی و هوایی به چابهار عمدتاً به دلیل مقصد شدن سیستان و بلوچستان در سال‌گذشته و تبلیغات بالا از رسانه‌های جمعی و شناساندن ظرفیت‌های بکر طبیعی و منحصربه‌فرد تنها بندر اقیانوسی ایران است.

سواحل مکران و محدوده چابهار تا کنارک با ۲۰۰ جاذبه طبیعی، جانوری و فرهنگی منحصربه‌فرد به گواه صاحب‌نظران یکی از بکر‌ترین نقاط برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و جذب حداقل ۲۰ میلیون گردشگر در سال است.