گرامی داشت دهه فجر/
جهیزیه به ۱۰۰ نوعروس زیر پوشش کمیته امداد خاش اهدا شد
زاهدان – ایرنا – کمیته امداد امام خمینی ره خاش در سومین روز از گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور امام جمعه، فرماندار و شماری از علما، مدیران و معتمدان این شهرستان جهیزیه به ۱۰۰ نوعروس زیر پوشش اهدا کرد.


به گزارش ایرنا مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) خاش روز چهارشنبه در این آیین گفت: برای تهیه جهیزیه این نوعروسان دو میلیارد ریال هزینه شده است.
منصور ایرندگانی بیان کرد: حدود ۱۵۰ نوداماد و افزون بر ۲۰۰ نوعروس زیر چتر حمایتی کمیته امداد در سالجاری کمک های لازم اهدا شده است.
وی افزود: هم اینک شش هزار خانوار با جمعیت تقریبی ۱۶ هزار نفر از خدمات این نهاد در شهرستان خاش بهره مند هستند.
وی اظهار داشت: ماهیانه حدود ۱۰ میلیارد ریال به خانوارهای نیازمند و زیر چتر حمایتی کمیته امداد در خاش کمک می شود.
ایرندگانی بیان کرد: عمده کمک های دولت از طریق کمیته امداد خاش به زنان سرپرست خانوار، افراد بالای ۶۰ سال سن در روستاها، خانواده های دارای ایتام، سرباز و زندانیان پرداخت می شود.
مدیرکمیته امداد خاش تامین ماهانه چهار میلیارد ریال برای معیشت زندگی خانوارهای محروم و نیازمند، تامین مخارج تحصیلی دو هزارو ۷۶۵ دانش آموز و ۳۰۰ دانشجو که سه نفر در مقطع دکترا و ۲۵ نفر در کارشناسی ارشد تحصیل می کنند را در کنار حمایت و پوشش بیمه ای افراد و نیازمندان از برنامه های مهم این نهاد ذکر کرد.
وی ادامه داد: اجرای ۱۹۵ طرح اشتغالزایی با هزینه ای افزون بر ۱۴ میلیارد ریال، آموزش فنی و مهارتی برای ۴۰۰ نفر، اهدای جهیزیه به ۱۵۰خانوار با صرف هزینه سه میلیارد ریال و تامین کمک هزینه دو میلیارد ریالی برای جهیزیه نوعروسان به تعداد ۱۰۰ نفر از دیگر برنامه های در دست اقدام کمیته امداد در خاش است.
حجت الاسلام محمدحسین میری امام جمعه شهرستان خاش نیز با گرامی داشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی از تلاشهای مسئولان این نهاد انقلابی در خدمت رسانی به محرومان و نیازمندان قدردانی کرد.
محمداکبر چاکرزهی فرماندار شهرستان خاش نیز از برنامه های حمایتی کمیته امداد برای ترویج ازدواج آسان و کمک به تامین نیازهای اقشار محروم تجلیل کرد.
همچنین به همین مناسبت آیین محفل معنوی انس با قرآن کریم در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خاش برگزار شد.
خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.