مدیر کمیته امدادامام خمینی(ره) خاش گفت: جشن نیکوکاری تقسیم شادی‌ها و کمک به نیازمندان است و باید این فرهنگ در تمام جامعه ترویج یابد.

 به گزارش مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک به نقل از تفتان ما، منصور ایرندگانی در مراسم جشن نیکوکاری که در مدرسه معماران دادگر شهرستان خاش برگزار شد، با بیان اینکه احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی و معنوی دارد، اظهار کرد: مؤمنان واقعی و انسان‌های صاحب خرد و اندیشه در هر نسلی تلاش کردند تا خود را به صفت و ویژگی احسان و نیکوکاری آراسته سازند.

 وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اهداف برگزاری جشن نیکوکاری تقسیم شادی‌ها و کمک به نیازمندان است، افزود: احسان و نیکوکاری علاوه بر رفع فقر در جامعه سعادت دنیا و آخرت را نیز برای فرد فراهم می‌کند.

 ایرندگانی به بیان روایاتی از ائمه معصومین(ع) گفت: دین مبین اسلام برای کمک به همنوع همواره تاکید کرده تا جایی که شعرای فرهیخته و مفاخر ایران‌زمین نیز با سرودن اشعاری در این زمینه بر کمک به همنوع و ترویج فرهنگ برادری و برابری در جامعه کرده‌اند.

 وی تصریح کرد: کمک به عزیزان نیازمند و حس همیاری و نوع دوستی علاوه بر اینکه به صورت فطری در انسان ها وجود دارد ریشه در اعتقادات معنوی جامعه نیز دارد .

 مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) خاش گفت: جشن نیکوکاری زمان خیلی خوبی برای ک

سانی است که از تمکن مالی برخوردارند، تا با انفاق به درگاه خداوند شکرگزاری داشته باشند و نمونه بارز این شکرگزاری کم کردن به دیگران هست.

 ایرندگانی با تاکید فراوان بر مهرورزی به آحاد جامعه، تصریح کرد: این ایام، ایامی بسیار خوب برای همه اقشار جامعه می باشد تا به یاری همونوعان خود بشتابند.

 وی بیان کرد: اقشار جامعه بخصوص کودکان می بایست از همان سالهای نخست زندگی با واژه های ایثار، از خودگذشتگی، احسان و نیکوکاری آشنا شوند و آن را سرمشق و سرلوحه زندگی خویش قرار دهند .

وی با ‌اشاره به توصیه‌های نبی مکرم اسلام و آموزه‌های اسلامی، تصریح  کرد: آنچه در جامعه اسلامی ایران باید مورد عنایت ویژه قرار گیرد نیکوکاری و انفاق است که این مهم ریشه در عمق اعتقادات دینی مردم غیور ایران اسلامی دارد.

 وی بیان کرد: کمک به عزیزان نیازمند و حس همیاری و نوع دوستی علاوه بر اینکه به صورت فطری در انسان ها وجود دارد ریشه در اعتقادات معنوی جامعه نیز دارد.

 گفتنی است، نواختن زنگ احسان و نیکوکاری، اجرای دکلمه، شعرخوانی و اهدای هدایا از دیگر برنامه های این آیین معنوی بود.

 مشابه این مراسم در شهر نوک آباد خاش نیز برگزار گردید.