‎وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً، بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ””

مختصری از  زندگی نامه و رشادتهای جانباز بی ادعا،  بی ریا و صبور  عبدالمجید روحی.IMG-20160513-WA0007

 جانباز عبدالمجید روحی معروف به عبدی فرزند رسول بخش (  عبدالحمید )متولد ١٣۴۵  شهرستان خاش بخش ایرندگان ۲۱ ماه در مناطق عملیاتی بوده و در این مدت دو بار دچار جراحات فراوان از جمله ترکش انواع سلاحها و خمپاره ها و بمبارانهای شیمیایی و در نتیجه  اثرات مخرب موج گرفتگی  شدند .

 یادگارهایی که به پاس داشت وجب به وجب ایران اسلامی را متحمل شدند ایشان  آخرین بار در ۲۷ دی ماه ۶۳در منطقه عملیاتی شلمچه دچار جراحات جانی شدیدی شده که به موجب آن  بمدت چهل و پنج روز در بیمارستان حضرت مریم مسیح اصفهان بستری ومداوا گردید.

زخمهایی که با تکانی و تلنگری و با بازیهای کودک و پدر،  در چهارستون بدن آن مرحوم تیر میکشید و باز آوری میشدند نوستالژی هشت سال جنگ با رژیم غاصب را یادآور می شوند.

آری  جوانانی که برای صیانت از آرمانهای انقلاب و ایران اسلامی از خود و خانواده شان گذشتند لاله هایی که عشق و ایثار را پس از گذشت ٢٨ سال از دفاع مقدس هنوز شاهد پرپر شدنشان هستیم .

زنده یاد روحی نیز یکی از آن دسته جوانان ایثارگر بخش ایرندگان خاش  میباشد که بر اثر تحمل رنج  جراحات حاصل از  دوران دفاع مقدس سرانجام در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۵ به درجه رفیع شهادت نایل شد.

روحش شاد و یادش گرامی

عبدالروف بیابانی

IMG-20160513-WA0002