شما اینجا هستید
مجله خبری » صدور ۳۰موافقت اصولی برای ساخت طرح های گردشگری در سیستان و بلوچستان

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت:۳۰ موافقت اصولی با اعتبار افزون بر هزار میلیارد ریال برای ساخت طرح های گردشگری در این استان از ابتدای امسال تاکنون صادر شده است.

به گزارش  مجله فرهنگی،اجتماعی و خبری بیرک  بنقل از ایرنا آریا نارویی اظهار داشت: این مجوزها برای راه اندازی سفره خانه، مجموعه گردشگری و هتل در سیستان و بلوچستان صادر شده است.

وی افزود: این طرح ها در شهرستان های حوزه سیستان، خاش، چابهار و کنارک اجرا می شود.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: با صدور این مجوزها و مذاکرات صورت گرفته با سرمایه گذاری بومی و غیربومی آینده ای روشن برای صنعت گردشگری در این استان را شاهد خواهیم بود.

سیستان و بلوچستان با ۱۹ شهرستان زاهدان، زابل، هیرمند، زهک، هامون، نیمروز، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار و داشتن صدها اثر تاریخی، فرهنگی و مکان های تفریحی و دیدنی، سواحل زیبا، بازارهای متعدد با کالاهای داخلی و خارجی و منطقه آزاد تجاری از استان های گردشگر پذیر کشور است.
مرزهای طولانی زمینی و دریایی در کنار سدها و رودخانه های متعدد، باغ های میوه های گرمسیری و صنایع دستی منحصر به فرد از دیگر توانمندی ها و جاذبه های گردشگری این استان است.
سفر به سیستان و بلوچستان از راه های هوایی، دریایی و سه مسیر زمینی خراسان – زابل – زاهدان، کرمان – زاهدان، کرمان – ایرانشهر و جاسک – کنارک – چابهار امکان پذیر است.
سیستان و بلوچستان با گستره ۱۸۷ هزار کیلومترمربع و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جمعیت، پهناورترین استان کشور به شمار می رود

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |