شفر: برانکو برای اینفانتینیو سورپرایز دارد!

سرمربی آلمانی استقلال در آستانه دومین دربی خود در تهران و روی نیمکت آبی‌پوشان از انگیزه بالای شاگردانش تمجید کرد و مدعی شد بازی جالب توجهی در پیش خواهد بود.

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک

به گزارش “ورزش سه”، وینفرد شفر، سرمربی آلمانی استقلال که بعد از ناکامی ابتدای فصل آبی‌پوشان روی نیمکت آنها حاضر شد، طی هفته‌های اخیر نتایج جالب توجهی کسب کرده و این مساله امیدواری هواداران این تیم را به کسب نتیجه در دربی و جبران شکست بازی رفت افزایش داده است. او در حاشیه تمرین امروز تیمش و در فاصله ۴۸ ساعت مانده به دربی هشتاد و شش به گفتگو با رسانه‌ها پرداخت که در ادامه می‌خوانید.

 

آنالیز خوبی از پرسپولیس داشته‌ام

ما در شرایط خوبی قرار داریم. من طی دو روز اخیر بازی‌های پرسپولیس را دیدم خصوصاً بازی اخیر مقابل استقلال خوزستان. خیلی خوب بود و نکات خوبی از آن برداشت کردیم و آنالیز خوبی داشتیم. فرصت‌ها داخل محوطه جریمه و خارج از آن شکل گرفت.

 

برای من این دربی یک بازی عادی است برای شما نه!

دربی برای مردم ایران و ایرانیان خارج از کشور مهم است. من در روزهای دیگر چنین جمعیتی ندیده بودم ولی اینکه شما اینجا هستید نشان از اهمیت بازی. برای من یک بازی عادی مثل سایپا و فولاد است. ما بعد از این بازی ۲ دیدار خیلی سخت در لیگ قهرمانان مقابل العین داریم. طبیعی است که بخواهیم خیلی بازی خوبی انجام دهیم.

 

از محرومیت حسینی غافلگیر شدم

سیدحسینی حسینی در دیدار برابر فولاد خوزستان با دریافت کارت زرد از این جدال محروم شد تا وینفرد شفر تنها مهدی رحمتی را در این بازی در اختیار داشته باشد. سرمربی آبی‌ها در این خصوص گفت: بابت کارت زرد حسینی غافلگیر شدم ولی کاری نمی‌توان کرد.

 

دوست داشتم در فینال جام حذفی برابر پرسپولیس بایستیم

رویای من این بود که بتوانیم فینال جام حذفی مقابل پرسپولیس باشیم که پرسپولیس حذف شد و این اتفاق نیفتاد. می‌توانست بازی خاصی باشد.

 

پادوانی به کادرفنی استقلال اضافه می‌شود

بازی پرسپولیس مقابل السد را دیدم. خیلی خوب بازی کردند بهتر از سال قبل. امیدوارم در پایان بازی تماشاگران دو تیم راضی و خوشحال باشند. نمی‌خواهم بیش از این در مورد دربی حرف بزنم. وضعیت پادوانی مهم‌تر است. می‌توانم بگویم تراژدی برای ما بود. اتفاق تلخی برای تیم و خود من بود. سلامت بازیکنان مهم‌تر از خود فوتبال است. امیدوارم زودتر برگردد پسر خیلی خوبی است. می‌دانم باشگاه هم حداکثر تلاش خود را برای کمک به او انجام می‌دهد. نمی‌دانم چه زمانی می‌تواند اضافه شود ولی اگر امکان ادامه فوتبالش نباشد می‌تواند در کادر فنی مربی شود.

 

برانکو برای اینفانتینو سورپرایز دارد نه من!

شاید برانکو سورپرایز شخصی برای اینفانتینو دارد و می‌خواهد او را شام مهمان کند. من سورپرایزی برای این بازی ندارم. برانکو مربی پرسپولیس است و من مربی استقلال و تنها چیزیست که می‌توانم بگویم.

 

اگر در ایران میزبانی می‌کردیم شرایط فرق می‌کرد

وقتی ما در عمان مقابل الهلال بازی کردیم خبرنگاران آلمانی در مورد آن از من سوال کردند و گفتم این یک قانون برای فوتبال ایران است و تنها مختص استقلال نیست. اگر در ورزشگاه آزادی از الهلال میزبانی می‌کردیم شرایط متفاوت بود و امیدوارم این امکان برای ما فراهم شود.

 

به جدول نگاه نمی‌کنم چون دیر به استقلال اضافه شدم

من خیلی دیر به استقلال اضافه شدم و زمانی که آدم پانزدهم بودیم در حالیکه الان با همان نفرات سوم جدول هستیم. به جمع ما فقط تیام اضافه شده که یک بازی در لیگ برای ما انجام داده است. شرایط خودش گویای همه مسائل است و اگر کسی نمی‌تواند متوجه آن شود من صحبتی ندارم.

 

برد دربی برای استقلال، قهرمانی برای پرسپولیس؟

قهرمانی پرسپولیس را تبریک می‌گویم و حرف دیگری ندارم بزنم. اگر شما دوست دارید ما پیروز شویم این اتفاق خواهد افتاد.