گزارش: محمد امین میربلوچزهی

خبر خاش آنلاین -مدیر کمیته امداد:شش هزار خانوار از خدمات این نهاد در خاش بهره می برندimage28308
مدیر کمیته امداد شهرستان خاش گفت:هم اکنون افزون بر شش هزار خانوار به استعداد تقریبی شانزده هزار نفر از خدمات این نهاد در این شهرستان استفاده می کنند.
منصور ایرندگانی افزود:ماهیانه ۷۱۵ میلیون تومان تا ده میلیارد ریال به خانوارهای نیازمند و زیر چتر حمایتی کمیته امداد در خاش کمک می کنیم.
وی اظهار داشت:عمده کمک های دولت در مجموعه کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار، افراد بالای شصت سال سن روستایی، خانوده های دارای ایتام و سرباز و زندانیان انجام می شود.
وی تامین ماهانه چهارصد میلیون تومان معیشت زندگی خانوارهای محروم و نیازمند، تامین مخارج تحصیلی ۲۷۶۵ دانش آموز و سیصد دانشجو که سه تن دکترا و ۲۵ تن نیز در کارشناسی ارشد تحصیل می کنند را در کنار حمایت و پوشش بیمه ای افراد و نیازمندان، ساخت مسکن مهر و معافیت سربازی محرومان را از برنامه های مهم این نهاد عنوان کرد.
ایرندگانی ادامه داد:اجرای ۱۹۵ طرح اشتغالزایی با هزینه بالای ۱۴ میلیارد ریالی، آموزش فنی و مهارتی چهارصد نفر، اهدای جهیزیه به یکصد و پنجاه خانوار با صرف هزینه سه میلیارد ریالی و تامین کمک هزینه دو میلیارد ریالی جهیزیه نوعروسان به ظرفیت یکصد نفر را از دیگر اقدامات انجام شده و در دست اقدام کمیته امداد خاش برشمرد.
رئیس کمیته امداد خاش گفت:۲۸۴۵ یتیم زیر پوشش این نهاد هستند که توانسته ایم برای ۱۹۵۶ نفر حامی بگیریم و از ظرفیت خیران برای کمک به نیازهای این قشر بهره ببریم.