شما اینجا هستید
مجله خبری » زندگی روستایی و عشایری از مزیت‌های گردشگری استان سیستان و بلوچستان است

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: زندگی روستایی و عشایری از مزیت‌های گردشگری استان است.1441526512213_files_2015_7_3_23_47_47.jpg

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، کامبیز مشتاق گوهری افزود: سیستان و بلوچستان کمترین نرخ شهرنشینی را داشته و همین موضوع می‌تواند باعث توجه ویژه به حوزه روستا و طبیعت خاص استان برای گردشگران داخلی و خارجی شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان هم‌چنین برخی ظرفیت‌های حوزه طبیعت گردی استان از جمله ساحل درک، حاشیه تفتان، مسیر گردشگری گواتر و کوه‌های کولانی و آرین را از ویژگی‌های گردشگری استان عنوان کرد.

وی در ادامه به موقعیت مناسب گردشگری چابهار اشاره کرد و گفت: چابهار تضمین کننده رونق گردشگری و شهر محرک توسعه در سیستان و بلوچستان است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا کسی که چابهار را برای گردشگری انتخاب می‌کند تا رسیدن به چابهار از جاذبه سایر شهرها بازدید کرده و با آنها نیز آشنا می‌شود.

گوهری تصریح کرد: سیستان و بلوچستان ازنظر گردشگری و طبیعت‌گردی در حد یک کشور است، تنوع میراث فرهنگی ازجمله شهر سوخته، کوه خواجه، قلعه ناصری، دهانه غلامان، دریای چابهار همه و همه سبب شده تا این استان ازنظر گردشگری بی‌نظیر باشد.

وی اظهار کرد: اگرچه سیستان و بلوچستان به لحاظ کمبود نزولات آسمانی سرزمین کویری بوده و کویر خود نیز زیبایی‌های خاصی دارد و هرساله تعداد زیادی گردشگران خارجی را همراهی می‌کند، اما مناطقی همچون دامنه قله تفتان، رودخانه پرپیچ‌وخم سرباز با دامنه‌های سرسبز و باغات بزرگ موز و انبه مناظر خیره‌کننده‌ای را خلق کرده و در حقیقت چشم‌نواز هر بیننده‌ای است.

*عکس تزیینی است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |