اختصاصی مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک

بگزارش  مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک شهید الله بخش ایرندگانی در خانواده‌ای مذهبی در روستای ایرندگان خاش به‌دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و راهنمائی را در زادگاهش به اتمام رساند و با وجود فقر مالی و مشکلات اقتصادی خانواده به دلیل علاقه زیادی که به فراگیری علم داشت، جهت ادامه تحصیل راهی بمپور از توابع ایرانشهر شد

دوره دبیرستان را در رشته‌ی کشاورزی با نمرات عالی در این شهر به اتمام رسانید و موفق به اخذ دیپلم شد.
در زندگی مقیّد به انجام واجبات و تکالیف دینی بود و همیشه اطرافیانش را به این موارد سفارش می‌کرد. با وجود آن‌که اهل سنت بود، نسبت به برادران شیعه خود با مهربانی برخورد می‌کرد و معتقد بود که برای مقابله با دشمنان اسلام باید با هم متحد باشیم. همسرش می‌گوید: او مهربان و با عاطفه و خوش‌اخلاق بود، به‌طوریکه اخلاق و رفتارش زبان‌زد دوستان و اقوام و همشهریانش بود. به مطالعه کتب اسلامی علاقه زیادی داشت و همیشه در پایان نماز برای طول عمر و سلامتی امام راحل دعا می‌‌کرد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی به خدمت مقدس سربازی رفت و تمامی مدت خدمت خود را در جبهه‌های نور علیه ظلمت گذرانید. او خدمت در جبهه‌های جنگ تحمیلی را مایه افتخار می‌دانست و همواره از این که به نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت می‌کند خوشحال بود.
پس از اتمام خدمت مقدس سربازی، در جهاد سازندگی شهرستان‌ سراوان مشغول فعالیت گردید. در سال ۶۶ از طریق پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد پس از مدتی مجروح شد و جهت مداوا به مرخصی آمد. اما از آن‌جا که حضور در جبهه‌های جنگ، سر لوحه‌ی زندگی او بود با تن مجروح به جبهه برگشت و به مبارزه علیه دشمن بعثی ادامه داد.
سرانجام این عاشق انقلاب و امام در ماه مبارک رمضان، در شانزدهم شهریورماه سال ۱۳۶۶ با زبان روزه در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نایل آمد

روح آن شهید والا مقام شاد و یادش گرامی وجاودان باد