شما اینجا هستید
مجله خبری » روستای “ساربوک” شهرستان قصرقند به شهر تبدیل شد

روستای “ساربوک” شهرستان قصرقند به شهر تبدیل شد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: وزیر کشور در راستای اجرای ماده ۱ قانون اصلاح مواردی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با تبدیل روستای “ساربوک” شهرستان قصرقند به شهر موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، دانیال محبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وزیر کشور در راستای اجرای ماده ۱ قانون اصلاح مواردی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، با تبدیل روستای “ساربوک” شهرستان قصرقند به شهر موافقت کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری، افزود: بر اساس تبصره ۵ ماده ۴ این قانون روستاهای مرکز بخش با هر جمعیتی شهر شناخته می‌شوند که بر اساس این قانون روستای ساربوک به شهر تبدیل شد.

وی ادامه داد: ۱۲ طرح توجیهی تبدیل مراکز بخش‌های استان به شهر تهیه و به وزارت کشور ارسال شده که در حال حاضر با یکی از این طرح‌ها موافقت شده است.

محبی تصریح کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده ۱۱ طرح دیگر توسط وزارت کشور در دست بررسی است که پس از گذراندن مراحل قانونی و اداری لازم تعیین تکلیف می شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، گفت: بر اساس ماده ۹ این قانون، اعضای شورای اسلامی روستای ساربوک به عنوان اعضای شورای اسلامی شهر شناخته می‌شوند که بر اساس اختیاراتی که در مفاد این قانون آمده، باید فعالیت کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |