شما اینجا هستید
بخش ایرندگان » دلنوشته هایی از منصور روحی نویسنده وبلاگ ایرندگان بزرگ

IMG-20170130-WA0003-1

سلام بر مردم ایرندگان بزرگ . بنده ی حقیر هر کجا که باشم فرزند ایرندگانم و به ایراندگان عشق می ورزم. تعدادی را دیده ام که خود را ایرانشهری و … معرفی می کنند ولی افتخار آن را دارم که در هر جلسه و مکانی که از بنده سوال شده یا به اشتباه نام شهرم را گرفته اند، در جا اعلام نموده ام که خیر قربان، بنده ایرندگانی هستم. موقعیت مکانی و جغرافی آن را توضیح داده ام. بهمین خاطر بود که بصورت جسته و گریخته دست به قلم شویم. عرض کردم ادیب نیستم ولی به زادگاه خود و پدری عشق می ورزم. لذا چند بحث فکر بنده را مشغول کرده بود = یکی اینکه نیمی از رشته کوه بیرک متعلق به ایرندگان است ولی در هیچ مکاتبه ای از طرف مسولین خاش هیچ دفاعیه ای صورت نگرفته و همین بیرک بود که مهرستان را شهرستان نمود.

 دومین مورد مساحت اعلامی برای بخش ایرندگان است که معلوم نیست این مساحت را کی و چطور اندازه گرفته اند، مسئله سوم، تقریبا هیچ موردی در مکاتبات تاریخی، اداری و … ایرندگان وجود نداشت، لذا بر آن شدیم که مسئله را در سال 79 و 80 خبری کنیم که در هفته نامه شرق اولین مطلب را بعنوان ایرندگان زیبا و مستعد را بشناسید دادیم و در اولین شماره در کنار قلعه ناصری بچاب رسید.

 از آن بعد دنیای اینترنت به راه افتاد ، سایتها و وبلاگها در اکثر شهرها راه اندازی شد، بر آن شدیم که وبلاگ ” ایرندگان بزرگ ” را به اتفاق جوانانی از ایرندگان راه اندازی کنیم. عزیزان زیادی از دانشگاهها را دعوت کردیم که در خصوص رشته تحصیلی خود برای ایرندگان قلم بزنند و مطالبشان بنام خودشان در وبلاگ درج می شد. دوستان زیادی را تشویق کردیم که آنان هم وبلاگ و سایت طراحی و راه اندازی کنند. اینطور شد که در حال حاضر با یک سرچ و جستجو، کلی اطلاعات از ایرندگان عزیز در اختیار جستجوگر قرار می گیرد. تشکر از تمام همکاران جوان، ریش سفیدان و ….که همکاری داشتند.

 گر چه که در این راه خیلی انگ و برچسب هم خوردیم ولی هدف معرفی ایرندگان بود. مثلا هر کجا که طایفه ای شجره ی خود را نوشته بود و طبع خیلی دیگر ناخوش شده بود، می گفتند که کار ، کار فلانی بوده و یا تعدادی که بطریقی بدخواه بودند و حالت حسادت را داشتند هر کجا که مورد منفی را می دیدند، فورا به ما می چسباندند و …

 خدای واحد شاهد است که در این زمینه خیلی رنج برده ایم، شب بیداری کشیده ایم، حرفها شنیده ایم، با عزیزان سراوانی و … درگیری فکری و جر و بحث داشته ایم ، هدف فقط رضای خداوند و زادگاهم و ایرندگان زیبا و مستعد بوده است. در کنار این مطالب و موارد، مکاتباتی هم با مسئولین بخشداری تا کشوری داشته ایم که در قالب دو کتابچه موجود است. حتی کپی هایی را داده ایم تا دوستان استفاده ببرند و حتی بنام خود سند زده اند ولی بازهم هدف رضای خدا و آبادانی زادگاهم بوده و هست. ان شاالله

   منصور روحی

  1. سعید ج

    منصور روحی درود بر تو ،،،،
    گرچه مسئول نبودی اما اقداماتت مسئولانه و دلسوزانه است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |