معاون کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: مردم مومن و خداجوی این استان سال گذشته ۲۵ میلیارد و ۲۳۰ میلیون و ۳۳۷ هزار ریال در قالب صدقه به این نهاد کمک کردند.

به گزارش گروه خبری مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک  به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد سیستان و بلوچستان، محمود میرامامی اظهار داشت: کمک های جمع آوری شده مردم سیستان و بلوچستان از افزون بر ۷۲ هزار صندوق کوچک، متوسط و بزرگ در واحدهای صنفی، معابر، منازل و ادارات بوده است.

وی ادامه داد: کمک های جمع آوری شده از طریق صدقات صرف تحصیل دانش آموزان مددجویان، ازدواج، کمک های موردی، وام های ضروری، تعمیر، تکمیل، بازسازی و خرید مسکن، ارائه خدمات آموزش خانواده، خدمات در کانون فرهنگی، اردوهای آموزشی و تربیتی جوانان، آموزش های فنی و حرفه ای و کارآموزی افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) می شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان گفت: صدقه دادن یکی از نیکوترین راههای مورد تایید اسلام برای صرف مال در راه خداست زیرا با پرداخت صدقه نه تنها از مال شخص صدقه دهنده کاسته نمی شود، بلکه بر آن افزوده شده و برکت آن بیشتر می شود.