شما اینجا هستید
مجله خبری » جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان از برگزاری جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان در استان خبر داد.

جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، حسین مسگرانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خوشبختانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری قول‌هایی است که در نشست با اصحاب فرهنگ هنر و رسانه داده است که امیدواریم بخشی از آن‌ها که قابل انجام است تا پایان سال محقق شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: برگزاری جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان یکی از رویدادهای مهمی است که مدت‌ها پیگیر آن بوده ایم.

وی با بیان اینکه استاد کمالان در سطح ملی و بین المللی در بین مردم جایگاه داشته اند عنوان کرد:  این سبک از موسیقی به یاد استاد کمالان رواج دارد که قرار است با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان و  انجمن موسیقی کشور و منطقه آزاد تجاری چابهار با حضور گروه‌های مختلف موسیقی کشور و استان از نهم تا یازدهم شهریور ماه در چابهار برگزار شود.

وی تأثیر جشنواره ملی موسیقی حماسی و روایی کمالان را بر موسیقی محلی از اهداف مهم این جشنواره برشمرد و ادامه داد: امیدواریم با کمک به هنرمندان موسیقی سیستان بلوچستان این رویداد ادامه پیدا کند.

وی برگزاری شب شعر، نمایشگاه خوشنویسی و هنرهای تجسمی را از اهم برنامه‌های عید قربان تا غدیر دانست و خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها در شهرستان‌های استان با کمک جامعه هنری برگزار خواهد شد چون سیستان و بلوچستان یکی از استان هایی است که بیش از استان‌های دیگر به نشاط معنوی و دینی نیاز دارد.

مسگرانی از اختتامیه جشنواره مطبوعات سیستان و بلوچستان  در روز جمعه با حضور خبرنگاران خبر داد و افزود: این جشنواره پس از یک وقفه کوتاه امسال دوباره برگزار شده که در روز جمعه از برگزیدگان این جشنواره تجلیل خواهد شد و امیدواریم در سالهای آتی نیز به صورت مستمر برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان از برگزاری دوره های آموزشی رسانه ای و خبرنگاری در استان خبر داد و افزود: با پیگیری‌هایی که وزارت ارشاد اسلامی انحام داده شرایط صدور کارت خبرنگاری برای خبرنگاران تسهیل شده است.

وی گفت: به زودی شاهد برگزاری تئاتر در سیستان و بلوچستان خواهیم بود و در حال حاضر بسیاری از هنرمندان تئاتر استان در شهرستان‌ها در حال تمرین هستند که امیدواریم در جشنواره حضور پیدا کند.

مسگرانی گفت: با همت هنرمندان تئاتر در بسیاری از شهرستان‌ها از جمله خاش، قصرقند و چابهار گروه برگزیده داشته‌ایم امیدواریم امسال جشنواره تئاتر به خوبی برگزار شود.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |