شما اینجا هستید
مجله خبری » ثبت ۱۲ شرکت تعاونی برای توسعه و اشتغال مرزنشینان چابهار

ثبت ۱۲ شرکت تعاونی برای توسعه و اشتغال مرزنشینان چابهار

 ایرنا – رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲شرکت تعاونی روستایی برای توسعه و اشتغال مرزنشینان این شهرستان ثبت شده است.

به گزارش مجله خبری بیرک عبدالله امیریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع ۱۲ تعاونی یاد شده ۶ شرکت تعاونی مرزنشین فعال و بقیه غیر فعال هستند.
وی افزود: ۱۴ هزار و ۳۳ نفر عضو تعاونی های مرزنشین چابهار با بیش از پنج میلیارد و ۷۵۴ هزار ریال سرمایه هستند.
وی تشکیل تعاونی توسعه و عمران شهرستان، تشکیل تعاونی توسعه تعاون روستایی، ایجاد راهکار برای فعال کردن تعاونی های غیر فعال و تشکیل تعاونی تامین نیاز تولیدکنندگان را از جمله برنامه های مهم اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی چابهار عنوان کرد.
وی نصف شدن سهمیه هر نفر از مرزنشینان، بالا بودن هزینه مالیاتی و مشکلات گمرکی را از جمله مهمترین مشکلات تعاونی های چابهار عنوان کرد و گفت: پیش از این تعاونی ها از عوارض معاف بودند ولی هم اینک ۳۰ درصد باید عوارض پرداخت کنند.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی چابهار دلایل غیر فعال بودن برخی تعاونی ها را کمبود نقدینگی و سرمایه، دریافت نکردن تسهیلات با سود معقول، اختلاف میان اعضا و نداشتن دانش و تخصص کافی برخی از مدیران شرکت های تعاونی عنوان کرد.
امیریان اظهار داشت: بخش تعاون نیز می تواند در زمینه اقتصادی، اجتماعی و حتی از لحاظ سیاسی برای کشور تعیین کننده باشد.
وی تصریح کرد: جایگاه تعاون در اصل ۴۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز به صراحت بیان شده که با فعال سازی تعاونی ها تامین نیازهای اساسی نظیر مسکن، پوشاک، بهداشت، درمان، آموزش و پروش و امکانات لازم برای تشکیل خانواده برای همه منجر خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |