شما اینجا هستید
مجله خبری » برگزاری پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری سیستان و بلوچستان

مدیرخانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری این استان به همت خانه مطبوعات با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.

به گزارش گروه خبری مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک   به نقل از خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان، پوریا طهرانی مقدم اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده پنجمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان سیستان و بلوچستان به همت خانه مطبوعات با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.

مدیرخانه مطبوعات سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره با اهداف ارتقای دانش رسانه‌ای استان، ایجاد رقابت مثبت و افزایش انگیزه و خلاقیت رسانه‌ها، توسعه ظرفیت‌های موجود رسانه‌ای استان، آشنایی با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های رسانه‌ای مکتوب و مجازی و بهره‌گیری از این قابلیت‌ها پس از چند سال وقفه برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: جشنواره شامل ۹ بخش اصلی “خبر، تیتر، گزارش، مصاحبه، یادداشت و سرمقاله، عکس، اینفوگرافیک، پوستر و صفحه‌آرایی” با موضوع آزاد و بخش ویژه گزارش‌نویسی با موضوع “حمایت از کالای ایرانی با رویکرد معرفی محصولات و صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان” است.

طهرانی مقدم با اشاره به ضوابط و مقررات شرکت در جشنواره، گفت: تاریخ چاپ یا انتشار آثار ارسالی باید از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه ۹۷ باشد و همچنین آثار ارائه شده نباید پیش از این در هیچ همایش و یا جشنواره‌ای دیگری به عنوان برگزیده انتخاب شده باشد و چنین آثاری حتی در صورتی که در ابتدا پذیرفته شوند پس از بررسی توسط هیئت داوران از دور رقابت خارج می‌شوند.

مدیر خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان با اشاره به جوایز ارزنده این جشنواره، اظهار داشت: نفر اول در هر بخش تقدیرنامه، تندیس و ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی، نفر دوم در هر بخش تقدیرنامه و ۸/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی و نفر سوم در هر بخش تقدیرنامه و ۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی دریافت می‌کند.

وی تاکید کرد: مهلت ارسال آثار تا ۳۱ تیرماه سال جاری است و اختتامیه جشنواره ۱۷ مرداد ۹۷ همزمان با روز خبرنگار در زاهدان برگزار می‌شود. متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام  به سامانه متمرکز جشنواره‌های رسانه‌ای سراسر کشور به آدرس “http://sistanbaloochestan.pressfestival.ir/” مراجعه کنند.

طهرانی مقدم گفت: با توجه به اینکه نمایندگی همه خبرگزاری‌های فعال سطح کشور در سیستان و بلوچستان مستقر است و همچنین با عنایت به فضای پویایی که در چند سال اخیر در زمینه پایگاه‌های خبری و تحلیلی استان حاکم شده و تعداد زیادی پایگاه خبری در استان فعالیت دارند و از طرفی با توجه به اینکه این جشنواره با چند سال وقفه برگزار خواهد شد؛ پیش‌بینی می‌شود استقبال خوبی از این جشنواره صورت گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

بیرک |