برپایی نمایشگاه خلاقیت و کارآفرینی دانش آموزان در چابهار

 ایرنا – نمایشگاه خلاقیت و کارآفرینی دانش آموزان با حضور معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان، مدیرکل آموزش وپرورش، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان در چابهار برگزار شد.

به گزارش مجله خبری بیرک معاون مدیرکل و مدیرآموزش و پرورش چابهار روز دوشنبه در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نمایشگاه خلاقیت و کار آفرینی به همت دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان های چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری برگزار شد.
حسن نوروزی افزود: در این نمایشگاه دستاوردها و آثار دست ساز دانش آموزان در ۱۷ غرفه به نمایش عموم درآمده است.
وی ترویج کارآفرینی، تشویق دانش آموزان برای حرفه آموزی مشاغل مختلف و به فعل رساندن خلاقیت آنان، معرفی و فروش محصولات تولیدی دانش آموزان را ازجمله اهداف برپایی این نمایشگاه ذکر کرد.
وی ادامه داد: انواع صنایع دستی ساخته شده از برگ درختان داز(نخل وحشی)، سوزن دوزی، تابلو، اسباب بازی کودکان، کار دستی کودکان و دانش آموزان ساخته شده از چوب، مقوا و پارچه در این نمایشگاه به نمایش درآمد است.
مدیرآموزش و پرورش چابهار تصریح کرد: همچنین انواع غذاهای محلی و شیرینی جات از جمله نان روغنی، پراته، سمبوسه و پخت صبحانه مخصوص بلوچستان در این نمایشگاه عرضه شده است.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز از تلاش دانش آموزان و برنامه ریزی خوب معلمان برای راه اندازی این نمایشگاه قدردانی کرد.
علی اصغرجمشیدنژاد اظهار داشت: دانش آموزان با انجام کارهای مختلف علاوه بر آشنا شدن با مشاغل در آینده تبدیل به یک کارآفرین خوبی خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز قول داد از هر ۱۷ غرفه این نمایشگاه ۳۰ اثر و صنایع دستی ساخته شده دانش آموزان را خریداری کند.
علیرضا نخعی اظهار داشت: با خرید آثار ساخته شده توسط دانش آموزان علاوه بر درآمدزایی منجر به تشویق آنان برای خلاقیت و نوآوری خواهد شد.