شما اینجا هستید
مجله خبری » بازسازی بیش از ۱۱۰ هزار منزل روستایی در سیستان و بلوچستان

بازسازی بیش از ۱۱۰ هزار منزل روستایی در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۱۱۰ هزار منزل روستایی از سال ۸۴ تا کنون در این استان نوسازی و بازسازی شده است.

ملک سالاری روز پنجشنبه در حاشیه نشست تعامل بین بخشی دهیاران با بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در ایرانشهر به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال اعتبار برای نوسازی و بازسازی ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد مسکن روستایی استان اختصاص یافته و کار آغاز شده است.
وی افزود: از سوی بنیاد مسکن ۲۰۰ میلیون ریال به مناطق مرزی و ۱۸۰ میلیون ریال به دیگر مناطق مسکونی با کارمزد پنج درصد اختصاص می یابد.
وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح هادی در روستاها گفت: این طرح در واقع سند چشم انداز هر روستا در افق ۱۰ سال آینده آن است که بر اساس نیازهای هر روستا و با توجه به پارامترهای مختلفی تهیه و تصویب می شود.
مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بهره گیری از مشارکت مردم در اجرای طرح هادی روستایی از عوامل موفقیت آن بحساب می آید.
سالاری ادامه داد: خوشبختانه این مشارکت در سطح روستاها دیده می شود.
وی با اشاره به جذب ۳۷۵ تن قیر یارانه ای از سوی دهیاران در ایرانشهر گفت: دهیاران نسبت به جذب قیر یارانه ای تلاش کنند زیرا نسبت به دیگر شهرستان های سیستان و بلوچستان عقب تر هستند.
به گزارش ایرنا ایرانشهر در ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |