ایرانشهر بالاترین سرانه فضای سبز سیستان و بلوچستان را دارد
ایرانشهر بالاترین سرانه فضای سبز سیستان و بلوچستان را دارد

 ایرانشهر بالاترین سرانه فضای سبز سیستان و بلوچستان را دارد شهردار در گفتگو با خبرنگار ایرنا : ایرانشهر از معدود مناطق کشور است که در طول سال تنها ۲ فصل تابستان و بهار دارد.  ایرنا – شهردار ایرانشهر گفت: این شهرستان با هفت و نیم متر به ازای هر نفر بالاترین سرانه فضای سبز در […]

 ایرانشهر بالاترین سرانه فضای سبز سیستان و بلوچستان را دارد

شهردار در گفتگو با خبرنگار ایرنا : ایرانشهر از معدود مناطق کشور است که در طول سال تنها ۲ فصل تابستان و بهار دارد.

 ایرنا – شهردار ایرانشهر گفت: این شهرستان با هفت و نیم متر به ازای هر نفر بالاترین سرانه فضای سبز در سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است.

نور احمد درخوش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهر ایرانشهر دارای بیش از ۱۱۰هکتار فضای سبز است.
وی با تاکید بر حفظ فضاهای سبز افزود: سالانه افزون بر ۱۰۰ هزار اصله نهال از سوی شهرداری تولید و در سطح شهرستان ایرانشهر توزیع می شود.
وی بیان کرد: ایرانشهر از معدود مناطق کشور است که در طول سال تنها ۲ فصل تابستان و بهار دارد.
وی افزود: شرایط آب و هوایی ایرانشهر سبب شده تا این شهرستان در طول سال سبز باشد.
شهردار ایرانشهر گفت: فضای سبز در شهرها به عنوان مجاری تنفسی شهرنشینان به شمار می آید.
درخوش با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد فرهنگ درختکاری و حفاظت از فضای سبز در میان دانش آموزان و خانواده ها نهادینه شود.
وی بیان کرد: مردم باید در توسعه و نگهداری فضای سبز همکاری کنند زیرا فضای سبز عامل مهمی در جلوگیری از آلودگی هوا، تقلیل دما، افزایش رطوبت نسبی و جذب گرد و غبار است.
به گزارش ایرنا ایرانشهر در فاصله ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان با داشتن آب و هوای مساعد و داشتن بیش از صد هکتار فضای سبز به عنوان سرسبز ترین شهر این استان مطرح است.