شما اینجا هستید
مجله خبری » اولویت بندی استخدام نیرو های کارخانه سیمان خاش بر چه اساسی است ؟

  رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش گفت: برای جذب نیروهای مورد نیاز در کارخانه سیمان باید اولویت بومی شهرستان لحاظ شود و در صورت نبود دانش آموخته و متقاضی بومی محلی خاش در رشته ای خاص از ظرفیت نیروهای استانی بهره گرفته شود.

میرمراد مارندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، افزود: باعث تاسف هست که برای جذب بیست نفر نیروی مورد نیاز کارخانه سیمان خاش فراخوان عمومی داده شده و ظرفیتهای بومی منطقه خاش مغفول مانده است.076e3b17942672003e659efb8b323566

مسئول کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر خاش ادامه داد: نام نویسی هشت هزار نفر و شرکت دادن این متقاضیان در آزمون استخدامی در رشته های دیپلم، کاردانی و کارشناسی و حذف گسترده این افراد موجی از نگرانی در سطح منطقه پدید آورده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش اظهار داشت: گر چه پنجاه نفر از نیروهای سخت کوش بومی منطقه خاش و شاغل در کارخانه در سال جاری بازنشسته می شوند، اما برای جذب سیزده دیپلم و هفت نفر دیگر با مدرک بالاتر برگزاری آزمون در سطح عمومی و نام نویسی افراد پرشمار از کشور معنا ندارد.

مارندگانی بیان کرد: با توجه به اینکه گرد و خاک و آثار تخریب معابر متوجه مردم خاش بوده و علاوه بر آن منابع و صنعت منطقه مورد بهره برداری می باشد، جای انصاف نیست نیروهایی غیربومی خارج از منطقه خاش و استان با پارتی بازی و بدون توجه به قانون استخدام کشوری روی کار بیایند.

این عضو شورای اسلامی شهر خاش اظهار داشت: بسیاری از شهروندان خاش نسبت به این فراخوان، برگزاری آزمون، طرح سئوالات و خیلی از موارد دیگر اعتراض دارند که دامنه آن به خطبای نماز جمعه، نماینده مردم خاش، فرماندار، معاونان استاندار و غیره رسیده است.

مارندگانی افزود: متاسفانه هر چه ضرر بوده به مردم خاش رسیده و ساکنان منطقه هیچ گونه سود و نفعی را از ظرفیت کارخانه نبرده اند.

وی کسب سود سی میلیارد تومانی برای کارخانه با تلاش و همت یک مدیر بومی منطقه را که هم اینک به قول همکارانش اختیار چندانی ندارد را باعث افتخار برای جامعه خاش دانست و گفت: حمایت از نیروهای بومی و از بطن جامعه بلوچ و اهل سنت که توانسته اند در مباحث تولید، فروش، صادرات، کیفیت و استاندارد، فنی و مهندسی، تعمیرات و نگهداری رتبه ها و شاخص های برتر کشوری را کسب کنند را از خواسته های عموم مردم خاش برشمرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان خاش بیان کرد: تلاشهاو پیگیری های علما، مسئولان و اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرستان و مجموعه شورای کارخانه سیمان از تعطیلی و به آشوب کشاندن کارخانه و خسارت وارد کردن به آن پیشگیری نموده لذا انتظار می رود مدیرعامل و رئیس و سایر دست اندرکاران کارخانه سیمان در برگزاری این آزمون ها تجدید نظر کنند و تلاش و همت خود را برای جذب نیروهای پرتوان بومی خاش به کار گیرند.

نصرالله کرد نائب رئیس شورای اسلامی شهر خاش نیز با اظهار گلایه از اینکه نماینده مردم خاش نسبت به حقوق شهروندان بی توجه بوده و پاسخگوی تماس های مردم نیست گفت: وقتی نماینده مردم خاش درد هم نوعان خود را احساس نمی کند دیگر از مدیرعامل و کارکنان و پیمانکاران غیربومی چه انتظاری می رود که به مطالبات به حق و قانونی مردم ما اهمیت بدهند.

وی اظهار داشت: در جذب نیروها باید اولویت منطقه خاش و در نهایت سیستان و بلوچستان باشد تا از این گنجینه و ظرفیت کارخانه شهروندان و ساکنان خاش و استان بهره ببرند.

کرد افزود: پارسال در کارخانه سیمان خاش که ظرفیت جذب 360 نیرو بصورت مستقیم و پیمانی وجود دارد  160 نفر بازشسته شده اند و به جای شان 55 نفر جذب شد.

به گفته وی اگر به ظرفیت نیروهای بومی منطقه توجهی نشود ظلم بزرگی در حق شهروندان خاش صورت گرفته و در این رابطه همه ما باید پاسخگو باشیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر خاش افزود:بر اساس پیگیری های ما و گزارش های مردمی و شکایتهای صورت پذیرفته از سوی کارکنان کارخانه سیمان خاش برگزاری این آزمون باید محدود به داخل شهرستان باشد تا همه شهروندان خاش بتوانند از این کارخانه سهم عادلانه ای ببرند.

نادر میربلوچزهی عضو دیگر شورای اسلامی شهر خاش نیز بیان کرد:بسیاری از معتمدان و ریش سفیدان اعتراض خود را به فرماندار و نماینده مردم خاش در مجلس رسانده اند که چرا در کارخانه سیمان خاش برای جذب نیروهای بومی و پرتوان خاش برنامه ای وجود ندارد.

وی اظهار داشت:افرادی به عنوان کارمند، مشاور، پیمانکار دائمی در امورات خدماتی و حمل و نقل در این کارخانه ریشه زده و پروار شده اند که هم اینک از خطوط قرمز کارخانه محسوب می گردند.

میربلوچزهی گفت:اعضای شورای اسلامی شهر خاش در کنار مسئولان و علما محکم ایستاده و از حقوق شهروندان دفاع می کنند و اجازه نمی دهند در حق مردم ظلمی

صورت بپذیرد و از سرمایه های متعلق به آنها به نفع افراد غیر بهره برداری شود.

  1. سعید

    تشکر از زحمات مسئولین ارشد شهر که پیگیر مشکلات مردم خاش هستند.
    طبق شنیده ها فلکه 22بهمن خاش یا میدان شهدا قرار است با خاک یکسان شود، درختان میدان قدمت چند ساله دارند و خیلی از ما خاطرات خوبی از این میدان داریم از مسئولین انتظار داریم جلوی تخریب محیط زیست را بگیرند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |