شما اینجا هستید
مجله خبری » اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای احداث مراکز درمانی توسط بخش خصوصی در چابهار

سرپرست فرمانداری چابهار گفت: در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رفع کمبودهای فضاهای بهداشتی و درمانی متناسب با برنامه های توسعه ای چابهار مورد بحث قرار گرفت که وزیر بهداشت اعلام آمادگی کرد در صورت آمادگی بخش خصوصی، مجوز احداث مراکز آموزشی بهداشتی و درمانی در چابهار با توجه به شرایط ویژه این شهر صادر می شود.

به گزارش گروه خبری مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک   غلامرضا مجیدی با اشاره به اینکه موقعیت چابهار به عنوان تنها راه دسترسی روسیه و کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز به آبهای گرم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، افزود: برنامه های توسعه ای چابهار و تأکیدات مقام معظم رهبری برای توسعه سواحل مکران، نقش این شهر را در معادلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور و منطقه بسیار حائز اهمیت کرده است که ضرورت دارد همه ی شاخص های توسعه بصورت متوازن رشد داده شود.

وی ادامه داد: در دیدار با وزیر بهداشت مشکلات و کمبودهای حوزه بهداشت و درمان تشریح شد و ضرورت تربیت نیروی بومی در این حوزه مورد تاکید قرار گرفت که این موضوع مورد استقبال وزیر بهداشت نیز قرار گرفت.

سرپرست فرمانداری چابهار به احداث بیمارستان ۵۴٠ تختخوابی چابهار اشاره کرد و گفت: زمین مورد نیاز این بیمارستان از سوی منطقه آزاد چابهار واگذار شده است که اعتبار مورد نیاز ساخت این بیمارستان از محل منابع استانی، دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت ٢۵درصدی بنیاد برکت تامین می شود.

مجیدی همچنین با بیان اینکه پروژه های کلینیک تخصصی، بخش فوریت های پزشکی، بلوک زایمانی و مرکز غربالگری سرطان بیمارستان امام علی(ع) چابهار بدلیل عدم تخصیص اعتبار حدود ١٨ ماه نیمه تمام مانده است، افزود: با پیگیری های استاندار از وزیر بهداشت، مشکل تخصیص اعتبار این طرح ها رفع شد که پس از تخصیص اعتبار عملیات تکمیل این طرح ها از سر گرفته خواهد شد./ایسنا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک |