مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: مرکز اورژانس اجتماعی این استان از ابتدای سالجاری تاکنون به۴۰۰ هزار نفر مراجعه کننده خدمات ارائه کرده است.

محمد رضا سراوانی افزود: اورژانس اجتماعی به عنوان مرکز مداخله در بحران های فردی، خانوادگی و اجتماعی با هدف ارائه خدمات تخصصی و فوری لازم به افراد در معرض آسیب به منظور جلوگیری از انحراف مجدد آنان فعالیت می کند.
وی ادامه داد: گروه هدف اورژانس اجتماعی (۱۲۳) زوج های متقاضی طلاق، زنان و دختران در معرض آسیب های اجتماعی، افرادی که قصد خودکشی دارند، همسران و کودکان آزار دیده و دختران و پسران فراری از منزل هستند.
سراوانی بیان کرد: ۲۰۰ کودک بد سرپرست یا بی سرپرست در این مرکز به صورت شبانه روزی سرویس دهی می شوند و کسانی که در خانواده های دیگر جایگزین شده اند ۴۰۰ نفر هستند و سالانه حدود ۷۰ نوزاد را به عنوان فرزند خوانده به واجدین شرایط با شناسنامه و هویت جدید تحویل می دهند.
وی خاطر نشان کرد: حدود ۸۵ درصد از شهرهای سیستان و بلوچستان زیرپوشش این سازمان هستند و در ۹ شهرستان بزرگ اورژانس اجتماعی فعال است و خط تلفن ۱۲۳ این اداره روزانه ۸۰ مورد مشاوره و خدمات به مردم استان ارائه می دهد.
وی بیان کرد: ۱۵ پایگاه خدمات اورژانس اجتماعی در محله های مختلف وجود دارند و ۲۵ درصد مردم از خدمات این مراکز بهره مند می شوند.