آمار بالای طلاق تهدیدی جدی در خاش
آمار بالای طلاق تهدیدی جدی در خاش

آمار بالای طلاق تهدیدی جدی در خاش محمدامین میربلوچزهی –پایگاه خبری بیرک بالا رفتن آمار طلاق در شهرستان خاش سیستان و بلوچستان یک معضل و تهدیدی جدی به شمار می رود. بحران فقر و بیکاری، نبود شغل و فراهم نبودن زمینه برای تامین معیشت سبب وقوع و شکل گیری آسیب های اجتماعی در شهرستان خاش […]

آمار بالای طلاق تهدیدی جدی در خاش

محمدامین میربلوچزهی –پایگاه خبری بیرک

بالا رفتن آمار طلاق در شهرستان خاش سیستان و بلوچستان یک معضل و تهدیدی جدی به شمار می رود.


بحران فقر و بیکاری، نبود شغل و فراهم نبودن زمینه برای تامین معیشت سبب وقوع و شکل گیری آسیب های اجتماعی در شهرستان خاش شده است.
امیدبخشی از سوی مسئولان دلسوز نظام و تلاش های ارزشمند دولتمردان در جامعه قابل انکار نیست، اما می طلبد به نیاز های اقشار جامعه برای پیشگیری از آسیب ها و تهدیدات جدی و مقابله با شرایط بحرانی اجتماعی برنامه ریزی و تدبیر شود.
جامعه اسلامی ایران سرشار از ظرفیت و پتانسیل برای خدمت به مردم و فراهم کردن شرایط مساعد برای تامین معیشت و رفع معضلات بیکاری و فقر است.
در جامعه کوچک خاش به گواه کارشناسان دادگستری در هر ماه بیش از سی و چهل طلاق به وقوع می پیوندد و زندگی خانواده ها متلاشی می شود و زنان و فرزندان دچار سرگردانی می گردند.
شهرستان خاش یکی از مناطقی بوده که در آن آمار طلاق بسیار اندک در سال حداقل سی و چهل گزارش می شده، اما در سالهای اخیر آمارهای این موضوع به شدت رشد پیدا کرده و این موضوع برای مسئولان و خانواده ها نگران کننده است.
شهرستان خاش به شهر حافظان و عالمان دین شهرت دارد و تاکنون کانون های گرم خانوادگی به واسطه تعصب و غیرت و تدین و مذهب مردم حفظ شده، اما به واسطه پدید آمدن مشکلات و درگیری ها و جنگ اعصاب میان زنان و شوهران که ناشی از فقر و بیکاری و نداشتن درآمد سرپرستان خانوار بوده، زمینه برای نابود شدن زندگی و آسایش مردم فراهم شده و این وضعیت به شدت تاسف بار است.
برای حل این معضلات باید علما و خانواده ها و مسئولان بصورت جدی پای کار بیایند و اگر در این موضوع سهل انگاری بشود عواقب بسیار سنگین و دشواری در انتظار خواهد بود.
آنچه در جامعه مشهود است، آمار طلاق به مرز هشدار رسیده و برای پیشگیری از آن هر چه سریعتر تدبیر شود.
امیدوارم با همراهی و همیاری مردم و همت مسئولان اقدامات عاجل و هدفمندی برای کاهش آسیب های اجتماعی برنامه ریزی و عملیاتی شود.