آغاز موج بارش نزولات آسمانی از هفته آینده
آغاز موج بارش نزولات آسمانی از هفته آینده

آغاز موج بارش نزولات آسمانی از هفته آینده  سازمان هواشناسی اعلام کرده از امروز تا آخر هفته هوای اغلب مناطق کشور صاف است و دمای هوا افزایش می‌یابد. بیرک – مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز دوشنبه، شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان و سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی آسمان ابری […]

آغاز موج بارش نزولات آسمانی از هفته آینده

 سازمان هواشناسی اعلام کرده از امروز تا آخر هفته هوای اغلب مناطق کشور صاف است و دمای هوا افزایش می‌یابد.

بیرک – مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز دوشنبه، شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان و سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی آسمان ابری گاهی با بارش باران و در جنوب سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان با رگبار و رعد و برق و احتمال آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیلها و در شرق خراسان رضوی، خراسان شمالی بارش برف و شرق گلستان بارش باران و برف پیش بینی می شود که به تدریج از اواخر امروز از سمت غرب ابرناکی آسمان کاهش می یابد و به تدریج صاف می شود.

احد وظیفه افزود: غیر از نوار شرقی، طی امروز تا پایان هفته آسمان غالب نقاط کشور صاف و به تدریج تا پایان هفته با افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

وی تاکید کرد: سواحل شمالی کشور تا اواخر روز پنج شنبه در غالب ساعات آفتابی و با افزایش دما مواجه خواهد بود، انتظار می رود که دمای بیشینه هوا در جلگه گیلان به بیش از ۱۵ درجه سلسیوس برسد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: از روز جمعه ۱۹ بهمن ماه به تدریج با ورود موج نسبتاً ضعیف از غرب وش مال غرب، آسمان این مناطق با افزایش ابر و بارشهای پراکنده برف و باران همراه می شود که این موج تا روز دوشنبه تقویت شده و به عرضهای جنوبی تر کشیده می شود و طی روزهای دوشنبه تا سه شنبه نیمه غربی و مرکز کشور همراه با بارش برف و باران که برف در عرضهای شمالی و باران در عرضهای جنوبی خواهد بود و به تدریج از اواخر سه شنبه تا پنج شنبه نیمه شرقی کشور را در برخواهد گرفت.

وظیفه ادامه داد: انتظار می رود که شدت بارشها روز سه شنبه در جنوب استان ایلام، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری همراه با رگبار و رعد و برق باشد و روز چهارشنبه احتمال تشدید بارش و رگبار و رعد و برق در جنوب فارس، هرمزگان قابل توجه است.

به گفته وی در این مدت آسمان تهران از امروز تا پنج شنبه صاف تا کمی ابری و از اواخر وقت پنج شنبه با افزایش ابر و طی روز جمعه تا اواخر هفته بعد آسمان نیمه ابری تا ابری و طی روز شنبه تا دوشنبه گاهی با بارش باران پراکنده و از سه شنبه تا چهارشنبه گاهی با بارش باران یا برف پیش بینی می شود. دمای هوا در شهر تهران از امروز تا پایان هفته روند افزایشی دارد و در روز پنج شنبه بیشینه دمای هوا به حدود ۱۰ درجه سلسیوس می‌رسد. دمای کمینه هوا در تهران در روزهای پایان هفته بعد مجدداً کاهش می‌یابد و در محدوده صفر درجه سلسیوس قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرآنلاین