صفحه اصلی / مجله خبری / آغاز بکار دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان

آغاز بکار دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان

آغاز بکار دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان

به گزارش مجله فرهنگی و اجتماعی بیرک به نقل از  ایرنا دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) با قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور شعرای داخل و خارج از کشور در کنار شعرای سیستان و بلوچستان امروز /چهارشنبه/ در سالن فرهنگی و سینمایی هلال زاهدان آغاز شد.

آغاز بکار دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) در زاهدان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هزار و ۲۱ اثر به زبان های فارسی، بلوچی، ترکی، کردی، عربی، ترکمن، اردو، پشتو و گویش سیستانی به دبیرخانه دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) این استان ارسال شده است.
حسین مسگرانی افزود: برگزاری این کنگره ۲ روزه با هدف ترویج و توسعه وفاق و همدلی برای تقویت پیوند میان پیروان مذاهب اسلامی و معرفی مشترکات در گستره ایران و جهان اسلام، تولید و معرفی آثار فاخر ادبی با محتوای وحدت اسلامی تا فردا ۱۴ دی ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) از ۲ بخش شعر نو و کلاسیک تشکیل شده و ۱۲ داور برجسته کشور آثار رسیده به دبیرخانه را مورد داوری قرار دادند که نفرات برتر در آیین اختتامیه تجلیل می شوند.
وی تصریح کرد: علاوه بر هنرمندان کشوری و استانی شعرای کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، ترکیه، ترکمنستان و آذربایجان آثار خودشان را به این کنگره ارسال کرده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان برپایی کارگاه آموزشی را از جمله برنامه های جانبی کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی(ص) ذکر کرد و گفت: آثار دریافتی شعرا در این کنگره به صورت مجموعه چاپ می شود.
مسگرانی اظهار داشت: از برخی چهره های شعر و ادب سیستان و بلوچستان نیز در آیین اختتامیه این کنگره تجلیل می شود.
وی گفت: این کنگره به عنوان یک اقدام بزرگ فرهنگی با هدف تقویت وحدت و برادری در جهان اسلام برای دومین سال متوالی در زاهدان برگزار شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.