Home / مجله فرهنگی و هنری / ضرورت حجاب در جامعه به قلم عبدالرئوف بیابانی شاعر و نویسنده خاشی

ضرورت حجاب در جامعه به قلم عبدالرئوف بیابانی شاعر و نویسنده خاشی


شاعر و نویسنده خاشی می نویسد :

 

✅ ضرورت حجاب در جامعه

جامعه كنوني با تمام سفارشاتي كه براي حفظ حجاب بيان داشته ، انگيزه صيانت ان را از دست داده ! و اين ضرورت مهم سبك و استفاده ان عقب افتادگي تلقي ميشود ، اين احساس نيست بلكه شاهد اين برهنگي اجتماع كمي زننده و مغاير با دين و مذهب اسلامي بوده .
ايا حجاب محدوديت است ؟ يا مصونيت ؟ چه عواملي دخيل براي تربيت نسلي با حفظ و كرامت انساني تعريف شود ؟ مهمتر از همه حجاب ايا فقط براي بانوان سفارش شده است ؟!
بهانه ها ي راحت بودن انسان و گراني و صرفه جويي در مخارج ضرورت خريد مثلا چادر بظاهر از سبد خريد خانواده ميتوان حذف كرد اما ضرورت حفظ ان را ميتوان براي فرندانمان تشريح نمود ! كه اسلام حد مرزي براي پوشيدن و اندازه ان را واضح و مبرهن بيان داشته و تاكيد ، تا جامعه اي پويا براي داشتن اجتماعي سالم و بدور از خشونتهاي اخلاقي و ناهنجاريهاي اجتماعي براي مردان با افكار سالم را بدنبال خواهد داشت ! نگاهي بر حضور فعال زنان در تمام عرصه هاي علمي ،فرهنگي ،سياسي وورزشي اگر داشته داشته باشيم پا به پاي مردان رشد تعالي داشته و بخش اعظم چرخه حيات ايران اسلامي را در دست گرفته اند ! جامعه محدوديت حضور را حذف نموده تا تكميل شود كاستي هاي حضور زنان موفق در اجتماع .
گاها سبك پوشيدن و تنوع رنگ و لباس جز حريم خصوصي تلقي شده و با هر نوع سليقه اي به خود اجازه ميدهيم در جامعه حضور پيدا كنيم كاري هم به عواقب و پيامدهاي ان نداريم ! و هيچ فكري نميكنيم كه اين حضور پس از مدتي مد شده و همه گير، دارا و نادار تن به خريد مي دهند ! جنس خارجي محبوب تر معتبر تر و متنوع تر ! توليد كننده داخلي هم غاز بچراند ، مردان سرد مزاج و سن ازدواج به بالاترين حد خود برسد !
اينها براي يك اجتماع اسلامي سم و سهمگين هستند !
در خوفيم انگار و نميدانيم براي برهنگي اجتماعمان نقشه ها كشيده اند ، شبكه هاي ماهواره اي تدوين و مخابره كرده اند ، شبكه هاي اجتماعي را تسخير و راهبري ميكنند !
حجاب زينت انسان است و يك ارزش است ، هستند در بلاد كفر داشتن حجاب با پرداخت جريمه حفظ ميشوند داشتن حجاب مغاير با رفتار و قوانين ان كشورهست و حفظ ميشود از دانشگاه و استخدام محروم ولي حفظ مي شود ، تحقير و مضروب افكار نژاد پرستان و تند رو ها ي افراطي ميشوند ولي حفظ ميشود ! زيرا بعنوان تكامل و ضرورت وجودي ان پي برده اند و ايماني قوي با درك صحيح از فرمايشات قران و پيامبران و صالحين براي صيانت و حفظ ان داشته اند .
تضعيف نيروي ايمانمان را با هدف گذاري بر روي مردان از سوي مستكبرين هم قابل بررسي و انديشه است ! با لباسهاي تنگ و دست كاري چهره مردانه و گذاشتن مو و محاسن مغاير با سنت پيامبر مكرم اسلام و بزرگان دين مبين اسلام ! به نام و عنوان مسلمان منافات دارد .
نه سعي بر تكرار سفارشات در اسلام و ضرورت داشتن حجاب بيان شد نه سعي بر تحقير افكار عامه !
تاملي را خواهانم كه تغيير تبديل ما به هر شكلي مطابق و معارف اسلامي همراه شود نه غرب ! ما كه اصالتمان شهره جهان است هر چند مساله و برنامه هاي اسلام هراسي هم نگران كننده و متاثر كننده است !

به قلم : عبدالرئوف بياباني

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.